E-strony – strony internetowe

Hosting

Luty 10, 2013, autor: olsza

Serwisy www to w naszych czasach standard. Stworzenie prywatnej strony nie wystarczy aby była widoczna w globalnej sieci, musimy jeszcze zaopatrzyć się hosting www, jest to de fakto „trochę miejsca w sieci” na gdzie znajdzie się nasza witryna, prawdę mówiąc chodzi tutaj o serwer internetowy.
Mamy w ten sposób kolejny wydatek, pomimo iż możemy korzystać z usługi która jest darmowa. Niestety darmowy hosting nigdy nie dorówna płatnemu. Jeśli nie spodziewamy się wielkiego ruchu na swojej stronie, niema co wydawać za dużo gotówki na hosting, a jeśli zamierzamy jedynie prowadzić blog gdzie nie będzie wchodziło powyżej 500 odwiedzających miesięcznie to bezpłatny serwer w 100% wystarczy.
Trzeba podkreślić że usługi hostingowe dzielą się na więcej niż na dwie kategorie: darmowe oraz bardzo kosztowne.
Jeżeli już planujemy założyć stronę gdzie może wchodzić sporo ludzi (nie myślę tutaj niewątpliwie o milionach) to z powodzeniem starczy nam niedrogi serwer. Przestrzeń na tego typu hostingu będzie nas kosztować miesięcznie kilka bądź kilkanaście PLN.
Jeżeli interesujemy się hostingiem powinniśmy również rozejrzeć się za domeną dla naszej strony. Niektóre adresy internetowe bywają de facto dziwne, ja sam polecam wyłącznie domeny domeny z końcówką, ponieważ najłatwiej je zapamiętać, , a oprócz tego są najpopularniejsze w Polsce.

 

Strony internetowe – ciekawostki
Pierwsza strona internetowa, która powstała na świecie zbudowana była o elementy HTML. Zaistniała ona 6 Sierpnia 1992r i została założona przez brytyjskiego naukowca Tim Berners-Lee. Obecnie istnieje pod tym samym adresem co na początku i można przejrzeć i porównać dzisiejsze strony internetowe z tą, pierwszą.