E-strony – strony internetowe

Hosting

Marzec 24, 2013, autor: olsza

Strony internetowe WWW to w teraźniejszych czasach . Utworzenie osobistej strony nie wystarczy aby była widoczna w internetowej rzeczywistości, potrzebujemy jeszcze wybrać hosting www, jest to w rzeczywistości „trochę miejsca w internecie” na gdzie będzie fizycznie znajdować się nasza strona, prawdę mówiąc chodzi tutaj o serwer internetowy.
Mamy w ten sposób kolejny koszt, poniekąd prawdą jest że możemy skorzystać z usługi która jest bezpłatna. Musimy jednak pamiętać że bezpłatny serwer nigdy nie dorówna płatnemu. O ile nie przewidujemy zbyt ogromnego ruchu na naszej stronie, nie musimy wydawać za dużo gotówki na serwer, a o ile zamierzamy tylko uruchomić blog na który nie będzie wchodziło więcej niż 500 osób na miesiąc to darmowy hosting na 100% wystarczy.
Trzeba podkreślić że usługi hostingowe dzielą się na więcej niż na dwie kategorie: bezpłatne i bardzo kosztowne.
Jeżeli zamierzamy założyć stronę gdzie będzie wchodziło dość dużo osób (nie myślę tutaj niewątpliwie o milionach) to wystarczy nam niekosztowny serwer. Przestrzeń na tego typu hostingu wyjdzie co miesiąc kilka bądź kilkanaście złotych.
O ile interesujemy się hostingiem to warto także poszukać domeny dla naszej strony. Niektóre domeny internetowe bywają rzeczywiście dziwne, ja sam polecam wyłącznie domeny domeny krajowe, ponieważ łatwo je zapamiętać, , a oprócz tego są najpopularniejsze w naszym kraju.

 

Strony internetowe – ciekawostki
Pierwsza strona internetowa, która powstała na świecie zbudowana była o elementy HTML. Zaistniała ona 6 Sierpnia 1992r i została założona przez brytyjskiego naukowca Tim Berners-Lee. Obecnie istnieje pod tym samym adresem co na początku i można przejrzeć i porównać dzisiejsze strony internetowe z tą, pierwszą.