E-strony – strony internetowe

Hosting internetowy

Kwiecień 25, 2012, autor: olsza

Strony internetowe WWW to w naszych czasach standard. Napisanie własnej strony nie wystarczy ażeby znalazła się w globalnej sieci, potrzebujemy w tym momencie wybrać hosting www, jest to tak naprawdę „trochę miejsca w sieci” na gdzie znajdzie się nasza strona, najprościej ujmując chodzi tutaj o serwer internetowy.
Dochodzi nam zatem następny koszt, chociaż możemy korzystać z usługi która jest darmowa. Niestety bezpłatny serwer przenigdy nie dorówna płatnemu. Jeśli nie przewidujemy zbyt dużego ruchu na naszej stronie, nie musimy poświęcać wiele kasy na serwer, a o ile zamierzamy jedynie utrzymywać blog na który nie będzie zaglądało więcej niż 500 odwiedzających na miesiąc to bezpłatny serwer na 100% wystarczy.
Trzeba podkreślić że usługi hostingowe nie dzielą się wyłącznie na dwie kategorie: darmowe oraz bardzo kosztowne.
Jeśli zamierzamy założyć stronę na którą będzie wchodziło dość dużo ludzi (nie mówię tu o tysiącach) to wystarczy nam tańszy serwer. Miejsce na takim serwerze może nas wyjść miesięcznie kilka bądź kilkanaście PLN.
O ile zainteresowaliśmy hostingiem to powinniśmy także poszukać domeny dla przyszłej strony. Niektóre domeny internetowe są naprawdę dziwne, ja sam polecam tylko i wyłącznie domeny pl, ponieważ łatwo je zapamiętać, , a dodatkowo są najpopularniejsze w Polsce.

Strony internetowe – ciekawostki
Pierwsza strona internetowa, która powstała na świecie zbudowana była o elementy HTML. Zaistniała ona 6 Sierpnia 1992r i została założona przez brytyjskiego naukowca Tim Berners-Lee. Obecnie istnieje pod tym samym adresem co na początku i można przejrzeć i porównać dzisiejsze strony internetowe z tą, pierwszą.