E-strony – strony internetowe

Hosting stron internetowych

Maj 26, 2013, autor: olsza

Serwisy www to w naszych czasach standard. Utworzenie swojej strony nie wystarczy żeby znalazła się w globalnej sieci, potrzebujemy w tym momencie zaopatrzyć się hosting www, jest to tak naprawdę „trochę przestrzeni w internecie” na gdzie znajdzie się nasza strona, prawdę mówiąc chodzi tutaj o serwer internetowy.
Dochodzi nam zatem następny koszt, pomimo iż możemy korzystać z usługi która jest darmowa. Musimy jednak pamiętać że bezpłatny hosting nigdy nie dorówna płatnemu. Jeżeli nie prognozujemy za dużego ruchu na naszej stronie, niema co wydawać za dużo kasy na serwer, a jeżeli już zamierzamy tylko prowadzić blog gdzie nie będzie wchodziło powyżej 500 odwiedzających miesięcznie to bezpłatny hosting w zupełności wystarczy.
Należy podkreślić że usługi hostingowe nie dzielą się wyłącznie na dwie kategorie: bezpłatne oraz bardzo drogie.
O ile planujemy założyć stronę na którą będzie wchodziło niemało ludzi (nie myślę tutaj o tysiącach) to wystarczy nam tani serwer. Przestrzeń na takim serwerze będzie nas kosztować na miesiąc kilka bądź kilkanaście PLN.
Jeżeli zainteresowaliśmy hostingiem warto również rozejrzeć się za domeną dla przyszłej strony. Niektóre adresy internetowe bywają w rzeczywistości dziwne, ja osobiście polecam tylko i wyłącznie domeny pl, ponieważ nietrudno je zapamiętać, oraz są najpopularniejsze w naszym kraju.

 

Strony internetowe – ciekawostki
Pierwsza strona internetowa, która powstała na świecie zbudowana była o elementy HTML. Zaistniała ona 6 Sierpnia 1992r i została założona przez brytyjskiego naukowca Tim Berners-Lee. Obecnie istnieje pod tym samym adresem co na początku i można przejrzeć i porównać dzisiejsze strony internetowe z tą, pierwszą.