E-strony – strony internetowe

Metaznaczniki i ich znaczenie na pozycjonowanie stron

Kwiecień 25, 2012, autor: olsza

Metatagi ułatwiają wyszukiwarkom określenie zawartości tematycznie strony internetowej – w całkiem szybki sposób. Umiejscowione są zazwyczaj w pliku index.php albo index.html.
. KEYWORDS
Są to wyrazy bądź też frazy – słowa kluczowe, które internauci wprowadzają do wyszukiwarki, by wyszukać interesujące informacje. Pozycjonując stronę trzeba wyselekcjonować grupę najciekawszych dla nas słów głównych, na które będziemy windować swoją stronę w indeksie wyszukiwania. Poniekąd oczywiste jest, że prawie każdy chciałby, ażeby jego strona miała jak najlepsze pozycje w wyszukiwarkach na dziesiątki fraz kluczowych, jednak proponuję niewątpliwe ograniczenie w tym temacie. Powinniśmy pamiętać, że im mniejsza liczba fraz głównych, tym większa jest ich wartość dla wyszukiwarki.
Ważne! – Keywords wpisujemy po przecinku i bez spacji.
. TAG TITLE
Tag title to tytuł danej strony wyświetlany na samej górze w pasku przeglądarki internetowej. Powinna w nim znaleźć się krótka i zwięzła informacja odnośnie treści strony.
Niebywale istotne jest to, aby wstawić tu wyrazy zasadnicze, które najlepiej streszczą treść strony, ponieważ title stanowi link do strony i powinien sygnalizować interneautom, jakie dane znajdą na stronie.
. TAG META DESCRIPTION
Znacznik description to to wstęp do strony, który wyświetlany jest w wyszukiwarkach w miejscu opisu strony tuż pod jej nazwą/tytułem. Jednak nie jest wyświetlany oglądającym wprost w treści strony. Tutaj polecam wstawić niezbyt złożony raport strony ze słowami kluczowymi. Na przykład interia.pl akceptuje do 250 znaków.
Przy pojawianiu się rezultatów przeszukiwania danej frazy, widzimy TITLE strony, poniżej DESCRIPTION, a dopiero na końcu adres URL.

–>

Strony internetowe – ciekawostki
Pierwsza strona internetowa, która powstała na świecie zbudowana była o elementy HTML. Zaistniała ona 6 Sierpnia 1992r i została założona przez brytyjskiego naukowca Tim Berners-Lee. Obecnie istnieje pod tym samym adresem co na początku i można przejrzeć i porównać dzisiejsze strony internetowe z tą, pierwszą.