E-strony – strony internetowe

Sprzedaż produktów poprzez serwis aukcyjny czy własny sklep internetowy?

Kwiecień 21, 2012, autor: olsza

Rozpoczynając swoją przygodę ze sprzedażą produktów i przentowaniem usług w swiecie jakim jest ogromny Internet stawiamy sobie pytanie – czy rozpoczać sprzedaż produktów poprzez popularny serwis aukcyjny czy powierzyć stworzenie sklepu internetowego profesjonalnej firmie.

Profesjonalny sklep internetowy  stworzony przez profesjonalistów, którzy zajmują się na codzien stronami internetowymi jest o wiele wydajniejszym, lepszym ale i troszeczkę droższym rozwiązaniem – ale tylko podczas rozpoczynania wędrówki. Sklep taki jest zooptymalizowany i skonfigurowany w taki sposób, by ułatwić pracę przy dodawaniu produktów, zminimalizować koszty wystawiania ( a właściwie je usunąć ) oraz pomóc w reklamie. Sklep taki ma własny panel administarcyjny, w którym jest szeroka gama statystyk, w intuicyjny sposób można zarządzać zamówieniami i klientami, przesyłać newlettery i najnowsze informacje dla klientów oraz charakteryzuje się wysoką skutecznością w trafianiu do klienta.

Wystawianie swoich produktów za pomocą serwisu aukcyjnego, ogólniedostępnego też jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ w taki serwisie nasza oferta jest widziana przez większą ilośc osób na stracie – jednak dobrze zbudowany sklep internetowy generuje jescze więcej odwiedzin – tylko to znów wymaga czasu i troszeczkę więcej pracy. Tutaj trzeba płacić za każde wystawione ogłoszenie, trzeba również liczyć się z prowizją od sprzedaży.

Wystawianie przedmiotów za pomocą serwisu aukcyjnego jest dobrym pomysłem na start, jednak aby osiągnąć większe obroty, większą popularność i później łatwiejszym zarządzaniem danymi potrzeba czasu – ale gdy już się go poświęci – sklep zarabia nie dość, że sam na siebie, ale i na Twoją firmę. Sklepy internetowe możemy dopasować do Twoich potrzeb – serwis aukcyjny nie będzie zmieniał swojego skryptu dla dwóch, trzech klientów…

Strony internetowe – ciekawostki
Pierwsza strona internetowa, która powstała na świecie zbudowana była o elementy HTML. Zaistniała ona 6 Sierpnia 1992r i została założona przez brytyjskiego naukowca Tim Berners-Lee. Obecnie istnieje pod tym samym adresem co na początku i można przejrzeć i porównać dzisiejsze strony internetowe z tą, pierwszą.