E-strony – strony internetowe

Strona internetowa drogą do …

Maj 2, 2012, autor: olsza

Niemal każda szanująca się firma posiada swoją stronę internetową WWW, jest to naprawdę znakomita metoda na dotarcie do milionów kontrahentów. Oczywiście poza dobrym pierwszym wrażeniem, strona powinna być również funkcjonalna, sami pomyślcie jak wiele razy zdarzyło się wam opuścić stronę wyłącznie dlatego że nie mogliście się zorientować gdzie co jest, ja nie wyolbrzymiając spotkałem się z takim stanem rzeczy już nie raz.
Następnym ważnym elementem składającym się na jakość strony jest jej pozycja w wyszukiwarce, tak faktycznie to właśnie z wyszukiwarek odnotowuje się większość ruchu na stronie, dlatego warto zadbać o skuteczne pozycjonowanie w Google.
Powinieneś także zadbać o wybór odpowiednie domeny. Jeżeli nasza nazwa nie będzie się pokrywała z tym czym para się firma może być to być źle postrzegane. Adresy internetowe to nie jest bardzo droga rzecz, największym dylematem jest to że dość niemało adresów jest już zajętych. O ile jakiś adres www naprawdę nam się spodobał możemy spróbować skontaktować się z jego posiadaczem z zamiarem odkupienia go, niestety w większości nie będą to wcale małe pieniądze zatem w pewnych przypadkach jak widać warto zabłysnąć kreatywnością.

Strony internetowe – ciekawostki
Pierwsza strona internetowa, która powstała na świecie zbudowana była o elementy HTML. Zaistniała ona 6 Sierpnia 1992r i została założona przez brytyjskiego naukowca Tim Berners-Lee. Obecnie istnieje pod tym samym adresem co na początku i można przejrzeć i porównać dzisiejsze strony internetowe z tą, pierwszą.